Шеста общинска изложба за Световния ден на водата в ЦПЛР – ОДК

17362732_1617757694931586_8302179703709727800_n

Хората в Козлодуй са „хората до водата“ – имат привилегията да живеят до Голямата река, познават брега на Дунав, и малко или много са повлияни от природния кръговрат. На тази идея се базира и поредната художествена инициатива на Школа по изобразително и приложно изкуство към детския комплекс, с ръководител Мариана Ангелова.

И по този повод, за шеста поредна година на 22 март в Център за подкрепа на личностното развитие – Общински детски комплекс, с подкрепата на община Козлодуй се проведе традиционната Шеста общинска изложба, посветена на Световния ден на водата. Изложбата е в резултат от проведения предварителен конкурс за детски творби – част от Екологичния календар на община Козлодуй, като идеята на конкурса е да предостави възможност пред децата и юношите от община Козлодуй да изразят своето творческо виждане към водните ресурси, а именно: водата като природа, живот и необходимост.

Изложбата бе открита от Таня Спасова – Директор на ЦПЛР – ОДК, която благодари на всички участници за вдъхновението и прекрасните произведения, а от своя страна Мая Занева – Председател на общински съвет – Козлодуй  поднесе наградите на първенците в конкурса, с пожелание да бъдат все така креативни и инициативни.

В изложбата бяха представени творби от предварителния общински конкурс за детски рисунки, посветен на Световния ден на водата и проведен в четири възрастови групи:

-         І-ва възрастова група – предучилищна възраст

-         ІІ-ва възрастова група – 1-4 клас

-         ІІІ-ра възрастова група – 5-8 клас

-         ІV-та -възрастова група – 9-12 клас

Водещи на откриването на изложбата бяха представители на  театрална трупа «Три-четири» към детския комплекс. С пожелание за успех успех и хубаво творческо настроение, водещите, участниците и гостите си обещаха да се видят отново догодина – на Седмото издание на детския конкурс, посветен на Световния ден на водата.

17425071_1617757561598266_4501949802596216823_n

17426056_1617757778264911_5049035057934535556_n

КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ:

Първенците от Детските градини:

- 1-во място – Орнела Огнянова – ДГ ”Радост” – с. Гложене;

- 2-ро място – Венелин Евстатиев – ДГ „Радост” – гр. Козлодуй;

- 3-то място – Дара Станева – ДГ „Мир” – гр. Козлодуй.

Поощрителна награда:

- Стефан Дуцов –  ЦПЛР-ОДК – гр. Козлодуй

Специални награди:

- Александър Радулов – ДГ ”Мир” – гр. Козлодуй;

- Лъчезара Иванова – ДГ „Слънчице” – гр. Козлодуй.

Отличени участници от Първи до Четвърти  клас:

- 1-во място – Венелин Младенов -ЦПЛР-ОДК –гр. Козлодуй;

- 2-ро място – Гергана Горанова – Студио по изобразително изкуство – Дом на енергетика-гр.Козлодуй;

- 3-то място- Дияна Петкова – ЦПЛР-ОДК –гр.Козлодуй.

Поощрителни награди:

- Теодора Каменова – ЦПЛР-ОДК –гр. Козлодуй;

- Константин Петков – СУ „Св.св.Кирил и Методий” – гр. Козлодуй;

- Белослава Балкова – ЦПЛР-ОДК –гр. Козлодуй;

- Мария Петкова – ЦПЛР-ОДК –гр. Козлодуй.

Специална награда:

- Даяна Игнатова – ОУ „Христо Ботев” – с. Гложене.

Отличени участници от Пети до Осми клас:

- 1-во място – Анна-Мария Иванова – СУ „Св.св.Кирил и Методий” – гр. Козлодуй;

- 2-ро място – Силвия Пекунова – ЦПЛР-ОДК – гр. Козлодуй;

- 3–то място – Мария Руменова – ОУ „Васил Априлов” – с. Хърлец.

Поощрителни награди:

- Ванеса Георгиева – СУ „Св.св.Кирил и Методий” – гр. Козлодуй;

- Станислава Стефанова – ЦПЛР-ОДК – гр. Козлодуй;

- Стела Йоцова – ЦПЛР-ОДК – гр. Козлодуй;

- Десислава Георгиева – ЦПЛР-ОДК – гр. Козлодуй.

Специална награда:

- Гергана Принова– ЦПЛР-ОДК – гр. Козлодуй

 unnamed (2)

unnamed

unnamed (4)

unnamed (5)

 

17426255_1617756804931675_3548869121980194794_n



Трябва да влезете за да напишете коментар Вход