ХХ Юбилеен общински турнир по футбол „За купата на ОДК”

На 17 юни, на стадион „Христо Ботев” в гр. Козлодуй се проведе ХХ Юбилеен общински турнир по футбол „За купата на ОДК”, организиран от ЦПЛР – ОДК, с подкрепата на община Козлодуй. В турнира взеха участие футболните отбори на: СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй, ОбУ „ Христо Ботев” –  с. Долни Цибър, ЦПЛР – гр. Мизия и ОУ „Хр. Ботев” – с. Гложене.

Първият мач се състоя между отборите на СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй и ОбУ „ Христо Ботев” –  с. Долни Цибър, с резултат 13:0. Отборът на СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй се класира в надпреварата да се бори за първо и второ място, а ОбУ „ Христо Ботев” –  с. Долни Цибър се класира да играе за трето и четвърто място.

Отборите на ОУ „Хр. Ботев” – с. Гложене и  ЦПЛР – гр. Мизия изиграха втория футболен мач, като резултатът бе  6:1. ОУ „Хр. Ботев” с. Гложене се класира да игре за първо и второ място, а ЦПЛР – гр. Мизия се класира да играе за трето и четвърто място.

Третият футболен мач се игра между отборите на ОбУ „ Христо Ботев” –  с. Долни Цибър и ЦПЛР – гр. Мизия. Отборите играха оспорвано за трето и четвърто място. В този мач отборът на ОбУ „ Христо Ботев” – с. Долни Цибър победи отбора на ЦПЛР – гр. Мизия с резултат 3:2. Трето място спечели отборът на ОбУ „Христо Ботев” – с. Долни Цибър, а отборът на ЦПЛР – гр. Мизия се класира на четвърто място.

Четвъртият футболен мач се състоя между финалистите СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй и ОУ „Хр. Ботев” – с. Гложене.  Отборите играха за първо и второ място. В този последен мач футболистите от СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй победиха отбора на ОУ „Хр. Ботев” – с. Гложене с резултат  7:0. Първо място спечели СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй, а отборът на ОУ „Хр. Ботев” – с. Гложене се класира на второ място.

За “най – добър вратар” в ХХ юбилеен общински турнир по футбол „За купата на ОДК” юни 2018 г. бе избран Марко Паричков от СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй. Като “най-полезен играч” бе определен Борислав Тодоров от СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй. Дейвид Гешов от  СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй бе избран за голмайстор на турнира, а за “най-добър нападател” бе избран Владислав Абров от СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Козлодуй. Кирил Александров от ОбУ „ Христо Ботев” – с. Долни Цибър бе избран за най-добър полузащитник, като най-добър защитник бе определен Християн Говедарски от СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, а за „спортсменска игра“ бе избран Румен Руменов от ОУ „Хр. Ботев” – с. Гложене.